E-Ticaret Nedir?

Bir veya birden fazla ürünü, hizmeti satın almak isteyen müşteri ile ürünün satışını yapan firmanın internet aracılığıyla gerekli altyapı sağlanarak ürünün satışının yapılmasını sağlayan sisteme e-ticaret denir.

Neden E-Ticaret?

Günümüzde teknolojisinde hızla yaygınlaşan internet kullanımı ile insanların alışveriş alışkanlıkları da değişkenlik göstermektedir. Bir kaç yıl öncesine kadar giyim, elektronik, kitap, cd ve benzeri ürünleri veya herhangi bir hizmeti satın almak için saatlerce dolaşıp zaman harcadığımız mağazalar artık yerlerini yavaş yavaş online alışveriş siteleri yani e-ticaret sitelerine bırakmaktadır.

Öyle ki mağaza sahipleri de bu durumun farkındadır. Birçok orta ve büyük ölçekli mağazanın artık e-ticaret web sitesi bulunmaktadır. Ancak bu durum yeterli olmayacaktır. Yakın bir zamanda mağazaların büyük bir kısmı yerini e-ticaret sitelerine bırakacak ve rekabet artık mağaza sahipleri içinde internet üzerinden devam edecektir.

"Ne yapılırsa yapılsın artık mağazalar yerlerini e-ticaret sitelerine bırakacaktır. Çünkü günümüz teknolojisi bunu gerektiriyor. Karlı alışverişin yeri artık e-ticaret web siteleridir."

Özellikler;
  • Webkale E-Ticaret paketleri ile düşük fiyatlara kaliteli bir satış sitesine sahip olun..
  • İstemiş olduğunuz E-Ticaret sitesinin siparişini verin, hemen kuruluma başlayalım...
  • 24 saat içerisinde E-Ticaret siteniz müşterileriniz için satışa hazır olsun..
  • Ürün ve hizmetlerinizi kolay yönetim paneli ile hızlı bir biçimde ekleyin..
  • Ürün ve hizmetlerinizin satışını ister kredi kartı ile isterseniz havale ile yapın..
  • SSL Güvenlik Sertifikası ile müşterilerinize rahat ve güvenli bir alışverişin kapılarını açın..

Kafam Karıştı Hangi Firmadan E-Ticaret Sitesi Alacağım?

Bir E-Ticaret sitesi açmayı düşünüyorsunuz, Google Arama Motoru'na gidip arama alanına e-ticaret, e-ticaret yazılımı, e-ticaret sitesi v.b anahtar kelimeleri girdiniz ve karşınıza onlarca sonuç çıktı.

Her girmiş olduğunuz web sitesinde e-ticaret sistemlerini anlatan onlarca yazı. Şu entegrasyon var, bu entegrasyon var, şunu böyle yapıyoruz, bunu şöyle yapıyoruz v.s.. Ve kafanız allak bullak..

Biz Webkale Web Tasarım olarak bir veya birden fazla ürün ve hizmetin internet üzerinden satışını yapmak isteyen işletmeler için E-Ticaret Sitesi hazırlıyoruz. Bir-ticaret sitesinde öncelikli olması gereken tüm yazılımlar e-ticaret paketlerimizde mevcuttur.

Sistem Nasıl Çalışır?

Potansiyel bir müşteri satın almayı düşündüğü ürünü, hizmeti bir arama motoru yardımı ile veya daha önceden ziyaret etmiş olduğu bir e-ticaret sitesine giriş yaparak bulur. Müşteri ürünün özelliklerini, fiyatını, taksit ve kargo seçeneklerini, arıza, iade, garanti prosedürünü inceler. Eğer incelemiş olduğu ürünün satın almayı düşündüğü ürün olduğuna kara verirse ve e-ticaret sitesindeki kriterler kendisi için yeterli ise alışverişini tamamlamak için gerekli adımlar ile alışverişine devam eder.

Müşteri ürünü satın almak için kendisinden istenilen bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra ürünü birkaç dakika içerisinde satın alır. Satın almış olduğu ürün kargo ile birkaç gün içerisinde ( bu süreç firmalara göre değişkenlik göstermektedir) kendisine teslim edilir. Bir e-ticaret sitesinin firma sahibine kazandırdığı birçok avantaj vardır.

Fiyat Politikası

Bir e-ticaret web sitesine sahip olmanın en büyük avantajı, düşük maliyet ile yüksek adetlerde satışlar yapmaktır. Bir örnek vermek gerekirse büyük bir alışveriş mağazası açmayı düşünüyorsunuz. Her mağaza sahibinin istediği gibi yüksek miktarlarda ürün satmayı hedefliyorsunuz. Ancak yapacağınız satışın getirisine oran açacağınız mağazanın konumu, büyüklüğü, çalışacak personel sayısı gibi birçok etkene bağlıdır.

Ama e-ticaret sitelerinde böyle bir kaygı yoktur. Bir e-ticaret sitesinin maliyeti ortalama olarak belli fiyat aralıklarındadır. Yıllık ödemelerde hemen hemen tahmin edilebilir. e-ticaret siteleri için elektrik, su, çok sayıda personel, yüksek miktarlarda kira v.b gibi küfletler getirmemektedir.

Ayrıca bu durum müşteriler içinde büyük bir avantajdır. Çünkü çok fazla bir maliyet gerektirmeyen e-ticaret sitelerinde satışı yapılan ürün ve hizmetlerin fiyatları mağazalara göre daha düşük oranlardadır. Bu nedenle e-ticaret siteleri gün geçtikçe hızla çoğalmakta ve müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

"Sizde internet dünyasında bir e-ticaret kapısı açın."

SSL - Güvenlik

E-ticaret sitelerinin hemen hemen hepsi çeşitli SSL Güvenlik Sertifikaları ile müşterilerini kredi kartı ile yapılan alışverişlerde korumaktadır. 128 Bit şifreleme sistemi ile korunan e-ticaret sitelerinde kredi kart çalınma durumu neredeyse sıfırdır. 128 Bit'lik bir şifreleme sisteminin kırılması için günümüz teknolojisinde 40 bin dolarlık bir yatırım ile 80 bilgisayarın işlem yapması gerekmektedir. Buda şu anda bulunduğumuz teknolojide çokta mümkün olmayan bir durumdur. Böyle bir açık çıksa bile zaten 256 Bitlik şifreleme sistemleri yolda…

"E-ticaret sitesinin bir diğer avantajı ise mağaza kapasitesinin sınırsız olmasıdır. Şimdi açacağınız bir e-ticaret web sitesi ile kendinizi ne kadar çabuk tanıtırsanız gelecekte o denli büyük olursunuz."